Zmiana czasu!

W niedzielę

z godz. 3:00 na 2:00
zmieniamy czas na zimowy!

Pamiętajmy,
by w sobotę wieczorem
przestawić zegarki,
bo śpimy godzinę dłużej :)

Stan powietrza

NA  XXIX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  W  CIĄGU  ROKU

21  PAŹDZIERNIKA  2018  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela trzecia października w liturgii Kościoła przeżywana jest jako dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w ciągu roku. Dziś odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. oraz przystępujących do Komunii Świętej.

2.  Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady obowiązują w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu jest zasada służenia jeden drugiemu. Zabieganie o dobro drugiego to postawa prawdziwego ucznia Pańskiego.

3.  Tak wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, o dobrej nowinie, o Jezusie – Zbawicielu świata. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. Dzisiaj terenem działalności misyjnej jest również nasz kontynent - Europa. O misjonarzy dla naszych zlaicyzowanych środowisk będziemy modlić się podczas nabożeństw różańcowych. Dziś po każdej Mszy Św. odbywa się zbiórka do puszki na potrzeby misji w Pakistanie.

4.  Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych codziennie po Mszy Św. wieczornej o 18.30, a w niedzielę o 17.30.

5.  W liturgii bieżącego tygodnia przeżyjemy:

- w poniedziałek – wspomnienie – Św. Jana Pawła II.
- we wtorek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.30.
- w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 7.45 i 17.30.
- w piątek – O godz. 17.30 nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpocznie się spotkanie Rycerzy Chrystusa Króla, po nim Msza Święta, a o 18.30 różaniec.
- w sobotę – na Mszę Św. wieczorną, a po niej na kolejną konferencję zapraszam rodziców dzieci komunijnych.

6.  Za tydzień, będziemy świętować rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

7.  Trwa akcja duszpasterska dla uczczenia 100 rocznicy Niepodległości Naszej Ojczyzny „100 dni postu na 100 lecie Niepodległości”. Lista osób poszczących w tym tygodniu wywieszona jest na tablicy ogłoszeń duszpasterskich.

8.  Przyjmujemy wypominki za dusze naszych zmarłych. Kartki wypominkowe można otrzymać w zakrystii lub w kruchcie u ministranta z gazetami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na spłatę należności inwestycyjnych.

9.  Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

10.  Po Mszy Św. polecam do nabycia prasę religijną. Wiele ciekawych pozycji religijnych i patriotycznych poleca do nabycia kiosk, zainteresujmy się ową propozycją.

11.  Dziś dzień wyborów samorządowych. Wybory to nasze prawo i obowiązek. Nasz głos to wielka siła która decyduje jaka będzie ta nasza mała Ojczyzna i kto będzie dzierżył władzy w gminie, powiecie, województwie. Idźmy, głosujmy i decydujmy.

12.  Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłą Annę Kopczyńską. "Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie".

środa,
24 października 2018