Niedziela, II Tydzień Adwentu
Druga Niedziela Adwentu

NA  II  NIEDZIELĘ  ADWENTU

9  GRUDNIA  2018  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela druga grudnia w liturgii Kościoła przeżywana jest jako druga niedziela Adwentu. Charakter tej niedziela zdominował fakt usuwania bomby niewybuchu z czasu drugiej wojny światowej. Zarządzone środki bezpieczeństwa łącznie z ewakuacją ludności spowodowały także konieczność odwołania Mszy Świętych. W dniu dzisiejszym odprawione będą tylko Msze Św. o godz. 7.30 oraz 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Intencje Mszy Św. z godziny 9.00 oraz 10.30 zostaną odprawione o godz. 7.30. W związku z zaistniałą sytuacją w dniu wczorajszym zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Przy tej okazji składam gorące podziękowanie „ Bóg zapłać” Ojcu rekolekcjoniście ks. prof. Krzysztofowi Sewerynowi za trud rekolekcji.

2.  Od poniedziałku rozpoczniemy na powrót w naszej parafii odprawianie rorat. Msze Święte roratnie sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.30.

3.  Dziś dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę w tej intencji oraz za ofiary które złożycie po Mszy Św. jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

4.  W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżyjemy:

- we wtorek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30.
- w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 6.15 i 17.30.
Po Mszy Św. wieczornej rozpocznie się w naszej parafii czuwanie modlitewne „Jerycho różańcowe”. Zapraszam do udziału w czuwaniu.
- w czwartek – wspomnienie – Św. Łucji dz m.
Msza Św. wieczorna zakończy czuwanie modlitewne Jerycho różańcowe. Tego dnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Sprawy Ojczyzny będziemy polecać Panu Bogu podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
- w piątek – wspomnienie – Św. Jana od Krzyża k dK.

5.  Jubilatom i solenizantom niech Maryja wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

6.  Składam gorące podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary na inwestycje parafialne oraz za ofiary na Seminarium Duchowne w Szczecinie. Koperty na ten cel znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7.  Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości Bożych darów.

8.  Po Mszy Św. polecam do nabycia prasę religijną. W Caritasie możemy nabyć lampiony roratnie, kalendarze na nowy 2019 rok, kartki bożonarodzeniowe, opłatki wigilijne i wiele innych ciekawych pozycji także na prezent świąteczny.

9.  W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: Aleksandra Kaźmierczaka. Polećmy zmarłego Miłosiernemu Bogu. "Dobry Jezu a nasz Panie".

niedziela,
09 grudnia 2018