Radio Niepokalana

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.Początki Różańcowego Jerycha w Polsce związane są z osobą Anatola Kaszczuka, który przeszczepił Legion Maryi z Irlandii do Polski w 1946 roku. To właśnie on, kiedy ważyły się losy pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski, zaproponował zorganizowanie i przeprowadzenie siedmiodniowego Kongresu Różańcowego na Jasnej Górze. Za radą ks. bpa Stefana Bareły zrezygnowano z Kongresu, lecz nazwano te siedem dni modlitwy "Oblężeniem Jerycha". Uczestnicy na Jasnej Górze chcieli trwać na modlitwie, by runęły mury zagradzające drogę Ojcu Świętemu do Polski. I rzeczywiście przeszkody zostały zwyciężone. Anatol Kaszczuk nazywał to wydarzenie pierwszym "Oblężeniem Jerycha".

Jerycho w naszej parafii to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem od 12 dnia miesiąca po Mszy świętej wieczornej o godz. 18:00, w tym poranna Msza Święta, Nieustający Różaniec, aż do godz. 18:00 13 dnia miesiąca, kiedy kończy się Mszą świętą wieczorną w intencjach Jerycha.

Koordynatorzy:
Wiśniewska Grażyna