Radio Niepokalana

Stan powietrza

NA  III  NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

15  KWIETNIA  2018  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela trzecia kwietnia w liturgii Kościoła przeżywana jest jako trzecia niedziela wielkanocna. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2.  Rozpoczynający się tydzień Kościół pragnie przeżyć jako Tydzień Biblijny. W Tygodniu Biblijnym Kościół zachęca nas do pochylania się nad Pismem Świętym. Niech osobista lektura Słowa Bożego pomoże nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

3.  Dziś o godzinie 15.00 zapraszam na cmentarz na wspólną modlitwę różańcową za dusze naszych zmarłych.

4.  Dziś po Mszy Św. wieczornej rozpoczynamy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy wszystkich którzy nie posiadają ukończonego takiego kursu.

5.  W liturgii tego tygodnia przeżyjemy:

- w poniedziałek – jak każdego szesnastego dnia miesiąca modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny, Ojca Św. i Dzieł Radia Maryja o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
- w sobotę – na wspólnej Koronce do siedmiu boleści Matki Bożej o godz. 17.30 spotka Apostolat Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

6.  Za tydzień, w Kościele przypada Niedziela Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

7.  Wszystkim wierzącym przypominam o obowiązku spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nakaz wypływający z przykazań należy wypełnić do uroczystości Zesłania Ducha to jest do 20 maja.

8.  Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

9.  Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych: Stanisława Borowskiego i Annę Picho-Głowatą. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie".

piątek,
20 kwietnia 2018