Radio Niepokalana

NA  XXXIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  W  CIĄGU  ROKU

19  LISTOPADA  2017  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela, trzecia listopada w liturgii Kościoła przeżywana jest jako trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku. a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła a Jego panowaniu nie będzie końca. Pierwsi chrześcijanie, kończyli swe modlitwy wołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy: przyjście Pana pewne – tylko data jest nieznana. I tak pozostać musi.

2.  Kościół obchodzi dziś Światowy Dzień Ubogich. Celem tego dnia jest refleksja na problemem biedy i ubóstwa. Owocem zaś tego dnia ma być konkretna pomoc tym którzy są Łazarzami naszego czasu. Rozejrzyjmy się wokół i postarajmy się ulżyć ich trudnej doli konkretną pomocą.

3.  Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. Raz jeszcze zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych podczas wypominek. Ta modlitwa nas wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, wspiera naszych braci będących w czyśćcu. Oni sobie pomóc nie mogą. Liczę na naszą pomoc na nasze: modlitwy, Komunie Św., odpusty, Ofiarę Mszy Św. Ślijmy zatem pomoc na jaką zmarli czekają.

4.  O godz. 15.00 zapraszam na cmentarz na modlitwę różańcową za zmarłych.

5.  W liturgii bieżącego tygodnia przeżyjemy:

- w poniedziałek – wspomnienie – Św. Rafała Kalinowskiego k.
- we wtorek – wspomnienie – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
- w środę – wspomnienie – Św. Cecylii dz m.
Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 7.45 i 17.30.
- w piątek – wspomnienie – Św. Andrzeja Dung-Lac k, i Towarzyszy mm.
O godz. 17.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpocznie się spotkanie Rycerzy Chrystusa Króla.
- w sobotęna Mszę Św. wieczorną zapraszam rodziców dzieci komunijnych dla których po wypominkach odbędzie się kolejna konferencja.

6.  W przyszłą niedzielę 26 listopada przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przygotowaniem do tej uroczystości jest nowenna która rozpoczęliśmy w miniony piątek. Nowennę rozpoczynamy o godzinie 17.45. Zapraszam do licznego uczestnictwa w nowennie.

7.  Na progu tygodnia jubilatom i solenizantom życzę wielu łask i wszelkiego dobra.

8.  Składam gorące podziękowania „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na spłatę długu inwestycyjnego.

9.  Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłe: Bogusławę Nowicką i Alicję Salus. "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie".

sobota,
25 listopada 2017