Radio Niepokalana

Relikwie Jana Pawła II

Relikwie ks. Jerzego

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
7636

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  XXIV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  W  CIĄGU  ROKU

17  WRZEŚNIA  2017  ROKU

 

1.  Dzisiejsza niedziela trzecia września w liturgii Kościoła przeżywana jest jako dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dziś po Sumie odbędzie się spotkanie informacyjne dla dorosłych w sprawie przygotowania i przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Wszystkich nie posiadających tego sakramentu gorąco zachęcam do skorzystania z szansy uzupełnienia sakramentu i umocnienia wiary.

 

2.  Dzisiejsza niedziela poświęcona jest środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Kościół Katolicki, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenia. Wiemy, że media, mogą mieć pozytywne albo negatywne oddziaływanie na nasze życie. Z dobrodziejstw mediów korzystajmy roztropnie. Zadbajmy o właściwe i umiejętnie korzystanie z mediów przez młode pokolenie.

 

3.  Dziś przypada 78-a rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. 17 września 1939 roku Związek Radziecki zadał walczącej z niemieckim najeźdźcą Polsce złowrogi zdradziecki cios. Realizacja paktu Ribentrop – Mołotow rozpoczęła kolejny nieformalny rozbiór Polski. Za przyczyna Maryi Królowej Polski prośmy Boga by nie wypuszczał nas z swojej pieczy i bronił przed wrogami i złymi sąsiadami.

 

4.  W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu zapraszam do przeżycia:

- w poniedziałek – święta – Św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży polskiej.
- we wtorek – Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
- w środę – wspomnienie – Św. Andrzeja Kim Taegon k, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy mm. Nowenna do M.B.N.P. o 7.45 i 17.30.
- w czwartek – święto – Św. Mateusza Ap i Ew.
- w piątek – o godz. 17.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpocznie się spotkanie Rycerzy Chrystusa Króla. Po drodze Krzyżowej o 17.30 różaniec a po nim Msza Święta. Wszystkich parafian zapraszam na spotkanie.
- w sobotę – wspomnienie – Św. Ojca Pio z Pietrelciny k.

 

5.  Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Oby dla dzieci, młodzieży, rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam do rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. Dla duchowego wzrostu zachęcam do uczestnictwa w spotkaniach działających u nas grup duszpasterskich.

 

6.  Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam życzenia wszelkiej pomyślności.

 

7.  „Bóg zapłać” za dary i ofiary złożone na potrzeby i inwestycje parafialne.

 

8.  W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek Janinę Kowalczyk. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: "Wieczy odpoczynek racz jej dać Panie".

 

       Ks. Proboszcz

Kan. Marian Kucharczyk

 

Dzisiaj jest

czwartek,
21 września 2017

(264. dzień roku)

Msze święte


Niedziela

07:30, 09:00, 10:30,
12:00, 18:00

Dni powszednie
08:00, 18:00

Kancelaria parafialna


Poniedziałek
09:00 - 10:00 i 16:00 - 17:00

Piątek
09:00 - 10:00 i 16:00 - 17:00

E-mail
biuro@niepokalana-police.pl

Nabożeństwa

Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny
Niedziela - 07:00

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
Wtorek - 17:30

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Środa - 07:45 i 17:30

Dyżur w konfesjonale


Kwadrans przed Mszami świętymi w niedziele i dni powszednie