Radio Niepokalana

Stan powietrza

NA  I  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

18  LUTEGO  2018  ROKU

1.  W minioną Środę Popielcową obrzędem posypania głów popiołem. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Dziś w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Od pokus nie był wolny w swoim ziemskim życiu także sam Pan Jezus. Ale On pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2.  Niech Wielki Post będzie czasem dobrych postanowień, naszej pokuty i przemiany do czego zachęca nas Pan Jezus. Starajmy się być bliżej Pana Boga w modlitwie, w nabożeństwach wielkopostnych. Zrezygnujmy z tego, co do życia nie jest konieczne, by podzielić się dobrem z bliźnimi.

3.  Dziś podczas Sumy swoją kandydaturę do sakramentu bierzmowania przedstawi grupa młodzieży klas II i III gimnazjum. Sakramentu tej młodzieży udzieli w niedzielę czwartego marca Ks. Abp. Andrzej Dzięga.

4.  Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na jedno z takich nabożeństw – Gorzkie Żale zapraszam dziś o godz. 17.00.

5.  W liturgii bieżącego tygodnia przeżyjemy:

- we wtorek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
- w środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 7.45 i 17.30
- w czwartek – święto – Katedry Św. Piotra Ap., pierwszego biskupa Rzymu, papieża, nauczyciela wiary i wiernego naśladowcy Chrystusa.
- w piątekDroga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00. O godz. 17.30 modlitwą różańcową rozpocznie się spotkanie Rycerzy Chrystusa Króla. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych będzie po Mszy Św. wieczornej około godz. 18.30.

6.  Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy w piątą niedzielę Wielkiego Postu to jest 18 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Tomasz Niedziela – Salwatorianin. Zaplanujmy już dziś swoje uczestnictwo w tych rekolekcjach oraz w spowiedzi świętej.

7.  Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach zbierane będą datki na potrzeby misji.

8.  Pamiętamy o solenizantach i jubilatach tego tygodnia których polecamy Bożej opiece.

piątek,
23 lutego 2018