niedziela,

NA  XII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  W  CIĄGU  ROKU
UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  ŚW.  JANA  CHRZCICIELA

24  CZERWCA  2018  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela czwarta czerwca w liturgii Kościoła jest dwunastą niedzielą zwykłą w ciągu roku. Dziś w liturgii przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela.

2.  Jeszcze w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Św. prowadzona jest zbiórka do puszki z przeznaczeniem na organizację letniego wypoczynku dzieci. Zbierane są także podpisy pod prośbą o ustanowienie Św. Jana Pawła II patronem Europy.

3.  Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam dziś o godz. 17.30. A w ciągu tygodnia o godz. 18.30.

4.  W liturgii tego tygodnia przeżyjemy:

- we wtorek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30.
- w środę – Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy o godz. 7.45 i 17.30.
- w czwartek – wspomnienie – Św. Ireneusza Bp.
- w piątek – uroczystość – Św. Piotra i Pawła Ap..

5.  W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.  W przyszłą niedzielę na Sumie będziemy modlić się w intencji Ks. Tomasza z racji przypadających we wtorek trzeciego lipca Jego imienin. Zapraszam do modlitwy.

7.  Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dobrego i mądrego wypoczynku. Równocześnie przypominamy, że czas wakacji nikogo nie zwalnia z obowiązku codziennej modlitwy oraz z niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

8.  Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

9.  Składam gorące podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary na inwestycje parafialne. Tegoroczne inwestycje rozpoczniemy na przełomie lipca i sierpnia.

Nabożeń. Czerwcowe

po Mszy świętej wieczornej, ok. godz. 18:30